Főoldal
 
Az alapítványról
 
Dr. Kós Károlyról
 
Képek-filmek
 
Konferenciák
 
Aktuális események
 
Korábbi események
 
Pedagógusoknak
 
Dr. Kós Károly érdemérem
 
Kirándulás-szervezés
 
Játék
 
Közhasznúsági jelentések
 
Adó 1%
 
Támogatóink
 
 
 
2019. augusztus/Nagyboldogasszony hava 21.  Ma Franciska, Grácia, Hajna, Samu, Sámuel névnap van.

vissza


A VI. Nemzetközi Népismereti Filmszemle Programja


Szervező Dr. Kós Károly Néprajztudós Alapítvány
Házigazda Papp Hunor református lelkész - Sztána

A filmszemle fővédnöke
Szász Jenő
a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke

Helyszín és időpont: Sztána falu, Somvirág Közösségi Ház
2019. augusztus 30 -31. szeptember 01.

Programterv

1. nap, augusztus 30. péntek

  • Érkezés a faluba, szállások elfoglalása, ismerkedés a faluval és lakóival
  • 12.00 órakor kirándulás a Varjúvárhoz és a Szentimrei Villához
    A Szentimrei Villában Dr. Szabó Zsolt irodalomtörténész, főszerkesztő könyvbemutatója
  • 17.00 órától 18.30-ig a filmszemle filmjeinek vetítése Sztánán, a Kós Károly teremben
  • 18.30-tól vacsora
  • Vacsora után Népismeret és filmezés címmel szakmai beszélgetés
  • 2. nap, augusztus 31. szombat

  • 09.00 órától reggeli
  • 10.00 órától Dr. Kós Károly születésének 100. évfordulója alkalmából emléktábla avatása a Dr. Kós Károly terem falán, majd a VI. Nemzetközi Népismereti Filmszemle megnyitása
  • 11.00 órától filmek vetítése, közben szünetek, ebéd és vacsora
  • Vetítések befejezése után zsűrizés
    Zsűrielnök Dr. Kemecsi Lajos a Budapesti Néprajzi Múzeum főigazgatója.
    Zsűritagok: Dr. Szabó Zsolt irodalomtörténész, főszerkesztő, Essig József fotóművész, filmoperatőr, rendező, televíziószerkesztő, Somogyvári Rudolf filmrendező, producer, Kós Béla a Dr. Kós Károly Néprajztudós Alapítvány elnöke
  • 3. nap, szeptember 01. vasárnap

  • 10.00 órától eredményhirdetés a Kós Károly teremben
  • 11.00 órától Istentisztelet
    utána Kós Károly szobrának koszorúzása a falu főterén, ebéd, hazautazás

  • VI. Nemzetközi Népismeret Filmszemle filmjeinek vetítési sorrendje

    Ssz. Pályázó Film címe, készítésének ideje, rendező időtartam
    Péntek 17.00 órától
    1. Gyökér Róbert Földanya hangján 2018. Rendező: Gyökér Róbert 71:15
    2. Csorba Judit / Néprajzi Múzeum Költözik a textilgyűjtemény 2019. Rendező: Csorba Judit 5:48
    Szombat 11.00 órától
    1. Konkam Stúdió / Kovács László Fazekasság Magyarországon 2019. Rendező: Kovács László 10:15
    2. Vargyasi Levente Kerekesek 2014-2019. Rendező: Vargyasi Levente 59:39
    3. Nagy Mari - Vidák István Játékok vízparti növényekből2018. Rendező: Nagy Mari - Vidák István 29:40
    EBÉD, szünet 14.00 óráig
    4. Dénes Zoltán Keleti szél: a Film - vagy az ember, aki átjár a falon 2010. Rendező: Szomjas György 54:14
    5. Szlovén RTV Magyar Műsorok Stúdiója -
    Lendvai Stúdió - Magyar Lovric Mirjana
    Mátyás király a magyarok és a szlovének körében 2018. Forgatókönyv: dr. Kepéné Bihari Mária 30:00
    6. Filmbarát Stúdió - Nagy-Kálózi Péter A Dunakanyar és a Szentendrei-sziget titkai 2018/19. Rendező: Zajti Balázs 25:45
    Szünet 16.20-ig
    7. Szarka Sándor ULTV Székely füveskönyv 2018. Operatőr.: Bertók László 28:41
    8. Konkam Stúdió / Kovács László KezMuRemek 2019. Rendező: Kovács László 6:35
    9. Csorba Judit / Néprajzi Múzeum Költözik a tojásgyűjtemény 2019. Rendező: Csorba Judit 11:47
    10. Simits Zsuzsanna Putnicska 2019. Rendező: Simits Zsuzsanna 15:34
    11. Mohi Sándor Ott legbelül dal van 2019. Rendező: Mohi Sándor 56:55
    Vacsora és szünet 19.00-ig
    12. Bogár Sándor - Polóny Levente Fejfák Erdélyben 2009. Rendező: Bogár Sándor - Polóny Levente 57:00
    13. Sztanó Hédi Zsura 2019. Rendező: Sztanó Hédi 52:00
    14. Dunatáj Alapítvány A te neved 2018. Rendező: Domokos János 53:00